Архів категорії: Туризм

Творча майстерня

        В рамках співпраці із програмою “ДОБРЕ” у Гусятині запрацювала “Творча майстерня”.  Знаходиться вона у приміщенні Гусятинського центру дитячої та юнацької творчості.  Завдяки діяльності ГО “Надзбручанський край” закуплено сучасне обладнання на суму 130 тис. грн. Навчатись працювати на станках зможуть школярі, студенти та дорослі.

Об`єднуємо зусилля заради спільної справи

     В рамках співпраці із програмою “ДОБРЕ” до нас вдруге завітав голова правління спілки зеленого туризму в Україні Володимир Васільєв. Сьогодні ми здійснили спільний об`їзд зелених садиб та готелів, які вже працюють на ринку даних послуг, або хочуть розпочати свій сімейний бізнес. В кожній із садиб проаналізовано усі переваги та недоліки, надані рекомендації щодо подальшої роботи закладів.

   Господарі налаштовані на тісну співпрацю між собою та мають надію на підтримку зі сторони влади.  Оскільки у нас є усі чинники для успішного розвитку сільського зеленого туризму, особливо оздоровчого спрямування, наступним кроком повинно бути створення ініціативної групи із представників усієї сфери обслуговування, власників садиб, влади, керівників оздоровчих закладів, які займуться написанням інвестиційних проектів та просуванням Гусятинського туристичного продукту на вітчизняному та міжнародному ринках.

P1050650

   Особливо приємно, що сьогодні  готель “Елеганс” став першим закладом у Гусятині, який отримав сертифікат “Життя в стилі ЕКО”. Тобто гості готелю можуть розраховувати на проживання у номерах, де прибирання, прання та готування їжі здійснюються із використанням безпечних  засобів та мінімальною шкодою для довкілля.

Ще одна “солодка” локація може з’явитись у Гусятині

     Цікава ідея, яка зародилась у місцевого пасічника Анатолія Тимофєєва , переросла у перспективний бізнес. Нещодавно  створено об’єднання пасічників Гусятинщини та обслуговуючий сільськогосподарський кооператив “Медобори”.

Логотип СОК Медобори

   Засновниками розроблено логотипи, торгову марку, етикетки. В рамках державної програми підтримки кооперації  закуплено медогонки, сушки та інше обладнання. Розпочато роботи із облаштування приміщення для фасування готової продукції. Для функціонування кооперативу виділено земельну ділянку над р. Збруч.  Завданням буде створення і розвиток інфраструктури, необхідної для провадження господарської та іншої діяльності Кооперативу з метою зростання матеріального та соціального добробуту його членів та задоволення потреб у послугах. Планується виробляти та реалізовувати цілий ряд продукції, проводити семінари та навчання, надавати послуги із відпочинку та оздоровлення.  Так що з’явиться ще одне місце, де буде варто зупинитись як подорожуючим так мешканцям громади.

Цілющі фонтани здоров’я, або унікальні властивості Гусятинських мінеральних вод.

      Гусятин  володіє величезними запасами мінеральної води із унікальними лікувальними властивостями, рекреаційним потенціалом природного заповідника „Медобори”, річки Збруч та величезним історичним спадком.

     Дослідженнями  Одеського інституту курортології встановлено, що мінеральна вода “Новозбручанська” за окремими показниками перевищує по лікувальних властивостях воду  відомого курорту Трускавець. Запаси мінеральної води типу “Нафтуся” Подільського регіону в межах найбільш перспективної долини річки Збруч сягають 190 тис.куб.м/добу. Ця територія охоплює південно-східну частину Тернопільської області та південно-західну Хмельницької області.

“Новозбручанська” вода позитивно впливає на функцію нирок, сприяє виведенню азотних шлаків, кальцію, натрію, калію, хлоридів і пошкоджених білків. Корисно впливає мінеральна вода і на роботу печінки: посилює жовчо-видільну функцію, знижує вміст холестерину, а також, за висновками спеціалістів, здатна виводити радіонукліди.

Саме тому створення КП «Гусятинська бальнеологічна лікарня» стало своєчасним та перспективним кроком у розвитку рекреаційної сфери Гусятинської громади. Діяльність лікарні буде здійснюватись на базі використання слабомінералізованої води з високим вмістом органічних речовин типу “Нафтуся” і ропи високої мінералізації типу “Друскіненкай” під назвою “Гусятинська”.

На даний час закуплене сучасне обладнання, облаштовані номери різних категорій.

Уже надаються :

 • Гідромасаж
 • Душ Шарко
 • Пресотерапія
 • Електрофорез
 • Магнітотерапія
 • Ультразвукова терапія
 • Лазаротерапія
 • Вакуумний масаж
 • Інгаляції
 • Грязелікування
 • Озокеритолікування
 • Електрокардіографія
 • Hitop-терапія

На кожній із даних послуг ми зупинимось у наступних статтях.

 

А ви спробували Гусятинські мінеральні води?

     Останнім часом у світі спостерігається зростання інтересу туристів до лікувально-оздоровчого туризму. Швидкий темп життя, безліч стресових ситуацій, зростання потоку інформації, несприятлива екологічна обстановка в більшості країн змушує людей звертатися до цього виду туризму. Подорожі з лікувальними цілями були відомі ще в стародавніх Греції і Римі, громадяни яких використовували цілющі джерела та місця зі сприятливим кліматом для того, щоб зміцнити здоров’я. Перший відомий в історії курорт Асклепія у Давній Греції, розташований поблизу порту Епідаурос, був створений на природних джерелах мінеральних вод у II ст. до н. е. У XVIII—XIX ст. поширилася мода їздити “на води”. Люди, переважно багаті, їздили на курорти не з метою лікування, а для відпочинку. Навколо джерел виростали курортні міста, що стали центрами світського життя, поряд із лікарнями споруджувалися концертні зали, іподроми та казино.

Своєрідним культом у наших предків була вода. З давніх-давен українці з особливою ретельністю охороняли й прикрашали джерела, вважаючи їх святими місцями. Не випадково, що з криницями пов’язані численні легенди про сховані скарби, хоч ціннішого скарбу, ніж вода, в природі, очевидно, не існує. Вода свята. Вода береться із землі

Мотивація подорожей на курорти з роками не змінилася. Людей, які бажають відпочити, приваблюють у курортні місцевості цілющі властивості природних факторів, якими Гусятинська земля наділена у повній мірі.

Модним стає здоровий спосіб життя, у світі стає більше людей, які хочуть підтримувати гарну фізичну форму і мають потребу у відновлювальних антистресових програмах. Переважно це люди середнього віку, що надають перевагу активному відпочинку і часто обмежені в часі. На думку багатьох експертів, споживачі такого типу будуть головними клієнтами санаторних курортів і гарантією процвітання лікувально-оздоровчого туризму.

Так що, запрошуємо «на Гусятинські води», відчуйте цілющі властивості  природніх надр, вдихніть ароматне повітря «Медоборів», насолоджуйтесь тишею,  пізнайте неповторні традиції Подільського краю.

Туристам на згадку

Відділом культури і туризму розроблено ряд сувенірної продукції для гостей нашої громади. Це кольорові панорами та ретро-серії на картинах, чашках, магнітах, еко-сумках, тарілках.  Оригінальна продукція пропонується нашим гостям та місцевим мешканцям як вишуканий подарунок на день народження,  чи просто на згадку про наш край.

Розвиток сільського зеленого туризму на Гусятинщині

       У Гусятині відбулась надзвичайно цікава та результативна зустріч із представниками сусідніх громад, власниками зелених садиб та готелів, творчими людьми та місцевими громадськими активістами. Що таке сільський зелений туризм, які перспективи та особливості його розвитку? Що це дає громаді та регіону? Що таке еко-сертифікат та які можливості і переваги він надає власнику? Як розпочати свою власну справу? Як діяти та розвиатись  в рамках закону?  Відповідь на ці та інші запитання ми отримали від голови правління спілки сільського зеленого туризму України Володимира Васильєва. Своїм власним досвідом із присутніми ділились представники Теребовлянської, Микулинецької та Копичинецької громад.

Археологічні дослідження курганів у Гусятині

Маємо надію,  що дослідження нашого минулого продовжиться. Хто проживав на наших територіях, чим займались? На ці запитання після ретельного вивчення нам відповість дослідник та археолог  Василь Ільчишин.

Нова медова зупинка на веломаршруті “Мандруєм старим кордоном”

На нашому веломаршруті з’явилась нова зупинка у селі Сидорів.  Розташування унікальне – ліворуч Сидорівський замок, праворуч старезний домініканський костел, внизу – сосновий ліс та річка, неподалік – один із небагатьох збережених водяних млинів в Україні у с.Шидлівці. До цього місця вас приведе запах меду та гул бджіл.

Це садиба Івана Солов’я із великою пасікою та апібудиночками.  Тут ви зможете скоштувати та придбати різні види меду, пилку, прополісу, настойок та бальзамів, маточне молоко, трутневий  гомогенат та інші.

І найголовніше – сон на вуликах. Для цього пан Іван змайстрував один будиночок серед пасіки та пристосував одну кімнату у своєму будинку. Все зроблено із липи, єдиного дерева, яке вбирає негативну енергію із людини. Одночасно тут може приймати цю приємну процедуру від 4 до 6 чоловік.

Як стверджує господар – це найкращі ліки для нервової системи, для хвороб серця і рухового апарату. Оздоровлюються тут як місцеві жителі, так і гості із зарубіжжя.  Просто, чисто, охайно, традиційна кухня, екологічно чисті продукти та привітна сім’я.  Що ще потрібно для гарного відпочинку та лікування.

Домініканський костел та замок-корабель у Сидорові

У вільний час можна рибалити, збирати гриби та трави, вивчати багатющу історію краю.