Архів категорії: Проекти, навчання

Об`єднуємо зусилля заради спільної справи

     В рамках співпраці із програмою “ДОБРЕ” до нас вдруге завітав голова правління спілки зеленого туризму в Україні Володимир Васільєв. Сьогодні ми здійснили спільний об`їзд зелених садиб та готелів, які вже працюють на ринку даних послуг, або хочуть розпочати свій сімейний бізнес. В кожній із садиб проаналізовано усі переваги та недоліки, надані рекомендації щодо подальшої роботи закладів.

   Господарі налаштовані на тісну співпрацю між собою та мають надію на підтримку зі сторони влади.  Оскільки у нас є усі чинники для успішного розвитку сільського зеленого туризму, особливо оздоровчого спрямування, наступним кроком повинно бути створення ініціативної групи із представників усієї сфери обслуговування, власників садиб, влади, керівників оздоровчих закладів, які займуться написанням інвестиційних проектів та просуванням Гусятинського туристичного продукту на вітчизняному та міжнародному ринках.

P1050650

   Особливо приємно, що сьогодні  готель “Елеганс” став першим закладом у Гусятині, який отримав сертифікат “Життя в стилі ЕКО”. Тобто гості готелю можуть розраховувати на проживання у номерах, де прибирання, прання та готування їжі здійснюються із використанням безпечних  засобів та мінімальною шкодою для довкілля.

Ще одна “солодка” локація може з’явитись у Гусятині

     Цікава ідея, яка зародилась у місцевого пасічника Анатолія Тимофєєва , переросла у перспективний бізнес. Нещодавно  створено об’єднання пасічників Гусятинщини та обслуговуючий сільськогосподарський кооператив “Медобори”.

Логотип СОК Медобори

   Засновниками розроблено логотипи, торгову марку, етикетки. В рамках державної програми підтримки кооперації  закуплено медогонки, сушки та інше обладнання. Розпочато роботи із облаштування приміщення для фасування готової продукції. Для функціонування кооперативу виділено земельну ділянку над р. Збруч.  Завданням буде створення і розвиток інфраструктури, необхідної для провадження господарської та іншої діяльності Кооперативу з метою зростання матеріального та соціального добробуту його членів та задоволення потреб у послугах. Планується виробляти та реалізовувати цілий ряд продукції, проводити семінари та навчання, надавати послуги із відпочинку та оздоровлення.  Так що з’явиться ще одне місце, де буде варто зупинитись як подорожуючим так мешканцям громади.

Цілющі фонтани здоров’я, або унікальні властивості Гусятинських мінеральних вод.

      Гусятин  володіє величезними запасами мінеральної води із унікальними лікувальними властивостями, рекреаційним потенціалом природного заповідника „Медобори”, річки Збруч та величезним історичним спадком.

     Дослідженнями  Одеського інституту курортології встановлено, що мінеральна вода “Новозбручанська” за окремими показниками перевищує по лікувальних властивостях воду  відомого курорту Трускавець. Запаси мінеральної води типу “Нафтуся” Подільського регіону в межах найбільш перспективної долини річки Збруч сягають 190 тис.куб.м/добу. Ця територія охоплює південно-східну частину Тернопільської області та південно-західну Хмельницької області.

“Новозбручанська” вода позитивно впливає на функцію нирок, сприяє виведенню азотних шлаків, кальцію, натрію, калію, хлоридів і пошкоджених білків. Корисно впливає мінеральна вода і на роботу печінки: посилює жовчо-видільну функцію, знижує вміст холестерину, а також, за висновками спеціалістів, здатна виводити радіонукліди.

Саме тому створення КП «Гусятинська бальнеологічна лікарня» стало своєчасним та перспективним кроком у розвитку рекреаційної сфери Гусятинської громади. Діяльність лікарні буде здійснюватись на базі використання слабомінералізованої води з високим вмістом органічних речовин типу “Нафтуся” і ропи високої мінералізації типу “Друскіненкай” під назвою “Гусятинська”.

На даний час закуплене сучасне обладнання, облаштовані номери різних категорій.

Уже надаються :

 • Гідромасаж
 • Душ Шарко
 • Пресотерапія
 • Електрофорез
 • Магнітотерапія
 • Ультразвукова терапія
 • Лазаротерапія
 • Вакуумний масаж
 • Інгаляції
 • Грязелікування
 • Озокеритолікування
 • Електрокардіографія
 • Hitop-терапія

На кожній із даних послуг ми зупинимось у наступних статтях.

 

У громадської організації «Надзбручанський край» з’явився жіночий підрозділ

8 ініціативних жінок виявили бажання підсилити ГО «Надзбручанський край», створивши у ньому окремий жіночий осередок.   

У його планах займатися питаннями жінок та дітей, зокрема, забезпечувати їм цікаве змістовне дозвілля, а ще долучатися до вирішення проблем і питань, які б сприяли покращенню життю громади

«Ми вирішили, що для підтримки змін у нашій ОТГ варто спробувати і об’єднатися у окремий жіночий підрозділ, адже жіночий досвід та бачення вони унікальні. Нам би дуже хотілося посприяти покращенню загального емоційного клімату у громаді. Виявити та долучити до себе інших таких самих ініціативних та позитивно налаштованих на життя жінок», – говорить спеціаліст з питань культури відділу культури і туризму Гусятинської селищної ради, випускниця 9-ї «Академії жіночого лідерства Надія Митко.

На сьогодні до новоствореної кагорти увійшли 8 жінок, з них 5-випускниці 9-ї «Аакадемії жіночого лідерства»: Ольга Дутка, Надія Митко, Олеся Фрицька, Наталія Воробель, Наталія Подуст та ще три чарівні мешканки нашої громади: Ірина Корніцька, Людмила Свірська та Олеся Лукіянець.

Жінки зазначають, що долучилися до ГО «Надзбручанський край», з метою підсдилити і доповнити ініціативних чоловіків у гродамі, при цьому мати своє обличчя, свій план дій і реалізовувати свої суто жіночі проекти.

«Наша присутність у громадській організації у такому вигляді дозволяє нам не лише чітко виокремити жінок готових брати на себе відповідальність за певні ініціативи, а і дозволятиме у майбутньому при бажанні брати участь у різноманітних грантових програмах. На даний час ми вже маємо виграний грант, який будемо у найближчі місяці реалізовувати, але він це тільки початок. І головне ми відкриті до співпраці, і запрошуємо долучатися до нас жінок та дівчат, які можуть не просто дати оцінку чужим крокам та діям, а і готові самі, щось ініціювати та взяти певну відповідальність на себе у втілені того», – говорить Наталія Подуст.

Долучитися до дівчат просто, а детальніше довідатися про це можна за телефонами:

Надія Митко – 0679547000

Наталія Подуст- 0980984292

Олеся Фрицька – 0964448779

Ольга Дутка – 0992345148

Ірина Корніцька – 0965747549

Людмила Свірська – 0957157966

Олеся Лукіянець – 0689467991

 

 

Матеріали із ресурсу “Своє радіо”

Виготовлено технічну документацію на заклади культури Гусятинської селищної ради

Громада перейняла цілий ряд приміщень у свою  власність, більшість із яких перебувають у аварійному стані, або потребують заміни покрівель, комунікацій. За рік виготовлено технічну документацію для Гусятинського центру культури і дозвілля, клубу села Суходіл, клубу села Вільхівчик,  Гусятинської музичної школи. Виготовляється документація на землю під цими об’єктами. Ведуться поточні ремонти.

20190208_101016

Співпраця із Західноукраїнським ресурсним центром триває

     Сьогодні до нас завітав Левко Довган, координатор Західноукраїнського ресурсного центру по роботі із громадськими організаціями громади.  Узгоджено план роботи на цей рік, маємо надію реалізувати ще 1-2 мініпроекти по нашій ОТГ  та ряд інтеграційних заходів.

“СвОЄ радіо”

  Проект реалізований громадською організацією «Надзбручанський край» спільно із Західноукраїнським ресурсним центром в рамках реалізації проекту «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE). Розглянувши декілька пріоритетних напрямків,  та враховуючи реальну ситуацію із можливостями громадської організаці «Надзбручанський край» її та взаємовідносинами із селищною радою, був обраний проект «Голос громади». Основною метою діяльності інтернет-радіо, як і усіх ЗМІ є вплив на суспільну думку, формування цілісного інформаційно-культурного простору ОТГ.               Залучення мешканців усіх вікових категорій та соціальних груп до вирішення важливих життєвих питань у громаді та візуалізація результатів  їх згуртованої роботи, налаштування комунікації між владою та населенням.

   Проект дав можливість виявляти вразливі місця суспільного устрою, доводити їх до відома громадян, пропонувати шляхи подолання певних проблем.

  ГО «Надзбручанський край» передала в безкоштовне користування обладнання для радіостудії  Гусятинському центру культури і дозвілля на суму 89965,4 грн.

Нас можна почути на www.svoye.in.ua

Дещо про “Креативну Європу”

        Вчора в Тернополі в приміщенні “Атріуму” відбувся тренінг із написання проектних заявок для участі  у грантових програмах від ЄС.   Програма ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність» покликана забезпечити підтримку культурних та креативних секторів і збільшити їхній внесок у сталий гуманітарний та соціально-економічний розвиток в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні. Ця програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів, що дають можливість подорожувати, охоплювати нові аудиторії, обмінюватися практичними навичками та вдосконалюватися, планується виділити 1,46 мільярда євро.

Керівник Національного бюро «Креативної Європи» в Україні Юлія Федів

         «Креативна Європа» надасть фінансову підтримку лише тим проектам, які виконають поставлені перед нею завдання, а саме:

 • зміцнення сектору та нарощування потенціалу;
 • формування аудиторії;
 • розробка нових бізнес-моделей;
 • створення та підтримка віртуальних проектів.

Після приєднання України до програми «Креативна Європа» українські організації у сфері культури та креативності з 1 січня 2016 року отримують можливість брати участь у заходах в рамках програми. Заявку на участь у програмі можуть подавати тільки ті організації, які мають статус юридичної особи протягом двох років.

Підтримка проектів у галузі європейського співробітництва.

Цей канал фінансування забезпечує найбільшу частину бюджетних коштів для підпрограми «Культура» і передбачає можливість співпраці за проектами у галузі міжнаціональних культур, а також творчих проектів для найширшого спектру організацій культурного профілю з різних європейських країн. Цей канал фінансування поділяється на дві підкатегорії:

Категорія 1

– Маломасштабні проекти у галузі співробітництва

Трівалість проекту   –    щонайдовше 48 місяців

Опис –   проекти у галузі міжнаціональної співпраці

Необхідна кількість партнерів – щонайменше 3 партнера принаймні з 3 країн, що мають право участі в проекті

Обсяг фінансування – максимум 60% від загального обсягу коштів, передбачених для проекту; до 200 000 євро на проект

Категорія 2

Великомасштабні проекти у галузі співробітництва

Трівалість проекту –  щонайдовше 48 місяців

Опис –   проекти у галузі міжнаціональної співпраці

Необхідна кількість партнерів – принаймні з 6 країн, які мають право участі в проекті

Обсяг фінансування – виділяється 50% від загального обсягу коштів, передбачених для проекту; до 2 млн євро на проект.

Детальніший опис проектів на www.creativeeurope.in.ua

 

Стартує II Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017»

         Дещо цікаве для сіл нашої громади.

  Онлайн-ресурс AgroPortal.ua та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) оголошують про старт II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017».

Конкурс проходитиме за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Посольства Франції в Україні (узгоджується), Асоціації фермерів і приватних землевласників України, Аграрного союзу України, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, Української асоціації активного та екологічного туризму, Науково-консультаційного центру з туризму, Асоціації гідів України та Асоціації гостинності України.

Мета проекту: сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, сільських територій і громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села.

Період проведення: квітень-вересень 2017 року.

Етапи проведення

 • З 3 квітня по 15 травня — прийом заявок (заявку може надіслати кожен бажаючий, див. «Вимоги до села-претендента на конкурс»).
 • З 16 по 31 травня — перший етап конкурсу — півфінал — члени експертної ради (див. «Склад експертної ради») визначать 20 сіл-претендентів.
 • З 1 червня по 16 липня — «Неймовірний сільський автопробіг». Журналісти AgroPortal.ua відвідають кожне з 20 сіл.
 • З 16 липня по 16 серпня — другий етап конкурсу — фінал: на сайті AgroPortal.ua буде проходити онлайн-голосування. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради (див. «Склад експертної ради») виставить оцінки селам-конкурсантам*.
 • З 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе всі оцінки воєдино.
 • 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.

*при підрахунку результатів голоси онлайн-голосування та оцінки експертної ради будуть зведені до єдиної 50-бальної шкали. Відповідно максимальний бал для кожного села-конкурсанта від онлайн-голосування 50, експертної ради 50. Максимальний бал 100.

Вимоги до села-претендента

– Коротко написати про «родзинку» села, обґрунтувати, чому саме це село може претендувати на звання «Неймовірне село України 2017». Текст не більше 1 тис. знаків з пробілами.

– Обов’язково вказати: ПІБ, контактний телефон і місце роботи того, хто подає заявку на конкурс (для уточнення даних, якщо це буде необхідно).

– Фото і відеоматеріали — за бажанням.

Заявки надсилайте на пошту selo@agroportal.ua із зазначенням в темі листа назви села або заповнюйте онлайн.

Примітка: до плей-листа конкурсу увійдуть найнеймовірніші села, заявки можна надсилати в формі есе або замальовки, це підвищить ваші шанси. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників конкурсу, які не пройдуть конкурсний відбір.

Склад експертної ради

– Владислава Рутицька, радник міністра аграрної політики та продовольства України;

– Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»;

– Олександр Лієв, голова правління Асоціації гостинності України;

– Іван Томич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України;

– Геннадій Новіков, голова Аграрного союзу України;

– Микола Фурсенко, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад;

– Валентина Борисенко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу архівних наукових фондів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України;

– Сергій Підмогильний, керівник Української асоціації активного та екологічного туризму;

– Яніна Гаврилова, керівник Науково-консультаційного центру з туризму, керівник Асоціації гідів України;

– Анатолій Циркун, директор УКАБ-сервісу, генеральний директор агентства AgriEvent, керівник агентства AgriTravel;

– Ольга Сидоренко, директор журналу Agroexpert;

– Алла Стрижеус, головний редактор AgroPortal.ua.

Призовий фонд II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» між переможцями (переможцем вважається село, а не конкретна людина, яка надіслала заявку на конкурс) буде розподілено наступним чином: перше місце — 50%, друге місце — 20%, третє місце — 10% , 20%, що залишилися  від загальної суми призового фонду, буде рівномірно розподілено між 4-6 місцями.

Примітка: під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю.

Сьогодні ми формуємо пул партнерів, які підтримають конкурс «Неймовірні села України 2017». Проект є некомерційним і всі кошти, за винятком організаційних витрат, отримають переможці. Якщо вас зацікавив цей проект і ви готові зробити свій внесок у розвиток української глибинки, пишіть або телефонуйте до нашої редакції: selo@agroportal.ua; +380672838011

“Тернопілля- ДивенКрай”

Пілотний проект “Тернопілля- ДивенКрай” ініційований ГО ” Туристичною асоціацією Тернопілля» створений для об”єднання туристично-реакреаційного потенціалу громад села,міста, має на меті охопити все Тернопілля. Після впровадження проекту кожен турист буде мати можливість досліджувати забуті стародавні українські традиції та вміння, те чим займалися на даній території пращури, вивчати історико- культурне надбання, а також відпочивати душею. За результатом проекту стануть нові робочі місця,збільшення кількості туристів та розуміння того, чим ми пишаємося та чим можемо дивувати. Запрошуємо до співпраці місцеві громади, суб’єктів туристичної діяльності, громадські інституції, приватних підприємців. Погляньте на туристичний бізнес очима територіальних громад, сільських (селищних рад), малих і великих міст. Зустріч пройшла у теплому й дружньому обговоренні, за горнятком кави із традиційною для Тернополя стародавньою перепічкою. Начальник відділу туризму при Тернопільській ОДА Н.Яворський вказав на роль туризму у формуванні інвестиційного іміджу Тернопілля;кандидат історичних наук, доктор гуманістики С.Ткачов розповів про центри килимарства західного Поділля,а також про герби громад. Викладач ,співавтор розробки Стратегії розвитку туризму у Тернопільській області С.Гунько наголосив про розвиток туристичних дестинацій; професійний екскурсовод О.Ленчук поділилася враженнями,як розвивати туристичні маршрути залучивши громади, як складову до рекреаційних можливостей Тернопілля. Л.Г.Королюк на прикладі фуршетного частування показала, як на локаціях громади можуть зустрічати обідом туриста пропонуючи страви місцевої галицької кухні; І. Мамус вказав,як при використанні мінімальних затрат на прикладі дійства , що проходив цьогоріч у Козові ” Козафест” проводити фестивалі чи цікаві заходи.