Архів категорії: Культурні заходи

День вишиванки

     13 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію “Всесвітній день вишиванки”. Надихнув її до цього Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиту сорочку на заняття. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Гусятинці підтримали цю традицію і цього року.

Наші знову на висоті

Як повідомляє “Своє радіо”

З 10 по 12 травня у Тернополі проходив 2-й етап Всеукраїнських відкритих змагань з картингу серед учнівської молоді та Громадської організації «Товариства сприяння оборони України».

Організаторами та співорганізаторами змагань виступили: Український державний центр позашкільної освіти, Громадська організація “Товариство сприяння обороні України”, Федерація картингу Тернопільської області, Тернопільський обласний комунальний центр науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Упродовж трьох днів 96 юних картингістів змагалися у особисто-командній першості у дисциплінах «Швидкісне маневрування» та «Шосейно-кільцеві перегони». Вікова категорія від 6 до 25 років, серед них на рівні боролися і четверо чарівних, юних дівчат.
До складу збірної команди Федерації картингу Тернопільської області увійшло 22 учасники, серед них шестеро з Гусятина. Процкова Анастасія та Осика Уляна виступали у класі картів «Піонер-Н». Сорокопуд Костянтин, Костельницький Богдан та Шмата Андрій виступали у класі картів «Піонер-Б». Митко Ярослав – у класі «Кадет».

У перший день змагання проводилися з «Швидкісного маневрування». Від нашої команди у цій дисципліні приймали участь: Костельницький Богдан – 9 місце та Сорокопуд Костянтин – 5 місце.

У другий і третій день проводилися змагання з «Шосейно-кільцевих перегонів»

Загалом у змаганнях взяли участь 12 команд із Тернопільської, Чернігівської, Львівської, Чернівецької, Полтавської, Волинської, Рівненської, Хмельницької областей та м. Суми і Тернополя.

У командному підсумку у дисципліні “Шосейно-кільцеві перегони” перше місце виборола збірна команда Тернопільської області, друге місце – команда Волинської, а третє – команда Чернігівської.

У підсумку Сорокопуд Костянтин здобув ІІ місце та нагороджений медалями і дипломами від Міністерства освіти та науки України і Громадської організації «Товариства сприяння оборони України».
Костельницький Богдан показав шостий результат, а Шмата Андрій – восьмий. Дівчаткам, на жаль, пощастило менше, через технічні «примхи» картів. Ярослав Митко також через технічні несправності посів сьоме місце.

Великдень об’єднує

У Гусятині на центральній  площі відбувся уже традиційний захід “Великдень об’єднує”.

Свято об’єднало жителів Гусятина, Вільхівчика, Суходолу із благословенням духовенства та передсвятковими привітаннями представників  влади над спільною молитвою та прикрашанням великодніх дерев.

Чисте довкілля

Як повідомляє “Своє радіо”

«Попівський сад» «пережив» масштабне прибирання

У рамках щорічної загальнодержавної акції «За чисте довкілля», у Гусятині, 22 березня відбулася толока, до якої приєдналося не мало гусятинців, і поки одна частина мешканців містечка прибирала і освіжала території поряд з будівлями, інша «озброєна» сокирами, бензопилами і сміттєвими мішками зробила «висадку клінерів» у «Попівський сад».

Представники селищної ради, райдержадміністрації, всіх підрозділів культури і освіти, приватні підприємці вмотивовані спільною справою відбирали у землі і у прямому, і переносному значенні залишене у різний час невідповідальними представниками Homo sapiens.

Звичайно, що єднання з природою у будь-якому випадку приємний момент, все ж турбує питання: Чому українці активно сварять владу, депутатів, москалів, у цей же час геть забуваючи дивитися на себе, і дозволяючи робити собі те, що засуджуємо у сусіда?

 

Даруймо добро!

19 березня, напередодні Міжнародного Дня Щастя, у «Гусятинському центрі культури і дозвілля» відбувся майстер-клас по виготовленню Листівок-Щасливок. Близько двадцяти гусятинських діток прийшли до приміщення відділу бібліотечної роботи, аби довідатися про добру традицію молодого для України і світу свята, а саме написання Листівок-Щасливок.

Листівка-Щасливка – це своєрідний марафон щастя і флешмоб доброти водночас. Люди створюють і дарують Листівку- Щасливку тим, кого люблять..

Шевченкове слово

Тарас Шевченко об’єднав мистецькі таланти дітей та молоді Гусятинської громади

Попри негоду вчора, 11 березня півсотні читців та майже стільки ж художньо обдарованих дітей стали учасниками двох творчих конкурсів, що вже другий рік поспіль проводять у громаді до нагоди святкування Шевченкових днів.

1

Конкурс малюнку «Намалюй Шевченкове слово» проходив у трьох вікових категоріях, до оцінювання приймалися роботи намальовані на тему життя та творів Шевченка, а також його портрети виконані у будь-якій техніці.

Активними учасниками цього конкурсу стали школярі ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин, а також учні шкіл села Вільхівчик і Суходіл

Місця переможців розподілилися наступним чином:

Молодша група:
І-місце Богданка Мальована 2-А клас ІІ- місце Назар Лазенко 2-Б, ІІІ-місце Анастасія Коцюбинська 2 клас школа села Суходіл

У середній групі:
І-місце отримав Тарас Стус учень 4-А класу, ІІ- місце Вероніка Рибак 4 клас школа села Суходіл, ІІІ-місце Володимир Росіл 4-А клас

У старшій групі кращими стали: Ковальська Христина 8 –А клас І-місце, Христина Ключевич учениця 8-го класу із с Вільхівчик ІІ- місце і Валентин Саска учень 7-го класу із села Суходіл отримав ІІІ-місце.

У літературному конкурсі-огляді «На струнах Кобзаревої душі» участь приймали не лише школярі а і студенти Гусятинського коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя
Проходило оцінювання у трьох вікових категоріях та у 4 номінаціях.

У читанні творів Шевченка кращими стали:

Молодша категорія І місце Аліна Бурак 3-А клас з віршем «Думка», ІІ місце – Соломія Лисак теж 3-А з твором «Мені однаково чи ні», і ІІІ місце Уляна Луцька 3 клас школа села Суходіл з віршем «Вінок Кобзареві».

У середній категорії І місце отримала Єлизавета Чавурська 5-А з віршем «Три літа», ІІ місце Юлія Габрик 6-В з поетичним твором «Думка», ІІІ місце отримала учениця 5-го класу Суходільської школи Діана Герчак.

Серед старшої групи кращими стали: І місце студент коледжу Павло Дишлевий, ІІ- студентка коледжу Диса Людмила, ІІІ місце отримала учениця 10-го класу Гусятинської школи Яна Шморська.

У номінації авторський вірш, кращою було визнано Олександру Мудрак студентку коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя з віршем «Воїн слова», ІІ місце виборов Віталій Галак з віршем «Шевченко в Почаєві», ІІІ місце дісталося Тетяні Ненюк за вірш «Пам’ятай слова Шевченка»

І у номінації «Інсценізація» до огляду і оцінювання журі було представлено три роботи учнів 9-Б класу Гусятинської школи. Кращою роботою було визнано виступ вікторії Дідух, ІІ місце дісталося інсценізації до поеми «Відьма», ІІІ місце отримали за постановку уривку з поеми «Катерина».

 Стаття із сторінки “Своє радіо”

Пам`ятаймо про Шевченка

В Гусятинському центрі культури і дозвілля обирали кращі дитячі малюнки, лунали вірші великого поета. Сцена була наповнена запальними українськими танцями та прекрасною музикою у виконанні наших дітей та дорослих артистів.

Благодійна акція

ДОПОМОЖІТЬ ВРЯТУВАТИ МАМУ АНГЕЛІНКИ!!!

 Історія  однієї жительки із с. Новосілка Гусятинського р-ну, якій ми з вами можемо допомогти врятувати життя. Любов Глазкова потребує трансплантації нирки. Рідні сподіваються, що за допомогою небайдужих їм вдасться назбирати потрібну суму, а це більше 70 тисяч доларів.

Їй лише 30 років, а вона не може прожити без гемодіалізу. Тричі на тиждень Любов Глазкова приїжджає з Гусятинського району до Тернополя. Нещодавно   у неї трапився інсульт..Стан хворої погіршився до критичного.Уже майже місяць лікарі у Тернополі борються за її життя.

Рідні мріють про те, що Любі зроблять трансплантацію нирки. Це єдиний шанс для неї не тільки повернутися до нормального життя , а просто жити.За здоров’я Люби моляться віруючі різних конфесій у різних куточках світу.Найбільше просить Бога,щоби мама видужала і повернулася додому її маленька донечка Ангелінка.

 Звертаємось до усіх, хто небайдужий до чужої біди і може допомогти Любі Глазковій : допоможіть молодій мамі подолати недугу  і повернутись додому.

Контактний телефон : Ірина Мизак – сеста Люби 067 864 59 45

Реквізити для допомоги:

ОЩАДБАНК 5167 4901 6957 0240 – ГЛАЗКОВА ЛЮБОВ ВОЛОДИМИРІВНА

Давайтте  допоможемо Ангеллінці здійснити її мрію

    Працівники відділу кульутури і туризму Гусятинської селищної ради уже другий рік, у День Святого Валентина , організовують благодійні акції, щоби поділитися любов’ю тих, з тими людьми, хто цього найбільше потребують

У 2018-му саме така акція стала суттєвою допомогою родині Олега Славського з Перемилова. Сьогодні хлопчик вже чує мамине «люблю»…

Напередодні свята ми дізнались про хворобу молодої мами з Новосілки – Люби Глазкової, якій майже чотири роки тому «відмовили» нирки, а нещодавно з нею стався інсульт і  боротьба за життя жінки стала ще складнішою.

До мами привозять маленьку донечку Ангелінку (8 років), яка хоче чути мамине «люблю» і сьогодні, і ще багато років.

Давайте  допоможемо дівчинці здійснити її мрію.