Всі записи автора Василик Тарас

Найцікавіші заходи

2 лютого в Церкві Покрови Пресвятої Богородиці відбулося новорічно – різдвяне дійство розколяди, участь у якому прийняли солісти, тріо та ансамбль Гусятинського центру культури і дозвілля.

Напередодні Дня святого Валентина в приміщенні Гусятинського ЦКіД під керівництвом І.Корніцької відбувся майстер-клас, присвячений цьому дню. Учасниками були гуртківці гуртка «Умілі ручки».

13 лютого у ЦКіД яскравим дійством стала святкова дискотека «Цей прекрасний дар кохання» у якій молодь мала змогу потанцювати, позмагатися у романтичних конкурсах за цікаві призи та весело провести час.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення військ із Афганістану.
З нагоди цієї дати Гусятинським ЦКіД було проведно годину пам’яті «Гірка біль – Авганістан» у Гусятинському краєзнавчому музеї.

16 лютого відбувся концерт Наталії Фаліон та “Лісапетного батальйону” з новою програмою “Сама модна на селі.”

В Україні День Героїв Небесної сотні відзначається 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності. Саме цього дня 2014року загинуло найбільше активістів Євромайдану.
Вшановуючи Героїв Небесної сотні в бібліотеці ЦКіД пройшла тиха акція «Ангели пам’яті». Захід відбувся спільно з учнями 4-Б класу (класний керівник Пріян О.В.) ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Гусятин. Діти виготовили білих паперових ангелів, як символ розстріляних мирних людей, на згадку про тих, хто віддав життя за Україну і за майбутнє.

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. З нагоди цього дня в селищі Гусятині відбулися заходи.

Біля пам`ятного знаку Героїв Небесної Сотні священнослужителі Петро (УГКЦ) та Іван (УПЦ) за участю влади, громадськості та молоді відслужили поминальну панахиду. Учасники заходу запалили лампадки, склали спільну молитву на знак світлої пам’яті про загиблих під час Революції Гідності.

У приміщенні ЦКіД відбувся концерт-реквієм «Герої не вмирають». Захід розпочався державним гімном, під лемківську-народну пісню «Гей, пливе кача…» присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв Небесної Сотні.

6 березня 2020р. у КЗ «Гусятинського ЦКіД», відбувся відбірковий тур конкусу малюнків «Намалюй Шевченкове слово» пресвячений 206-ї річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в якому взяли участь школи Гусятинської громади. Де було представлено 76 малюнків у різних вікових категоріях.

11 березня 2020 р. у «Гусятинському центрі культури і дозвілля» відбувся огляд-конкурс «На струнах Кобзаревої душі». Участь у заході взяли учні шкіл: ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Гусятин, ЗОШ І-ІІ ступені с.Суходіл та студенти Гусятинського коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя.

Цікаве за січень

14 січня 2020 року відбулося свято коляди «Свято іде – коляду несе» у Гусятинському ЦКіД. У Різдвяному дійстві взяли участь колективи і вихованці «Центру культури і дозвілля» ,Гусятинської мистецької школи , «Центру дитячої та юнацької творчості» та колядники Вільхівчицького сільського клубу.
З Різдвяними святами привітав усіх присутніх отець Петро. Під час заходу глядачі мали змогу насолодитися українськими колядками та поринути в атмосферу справжнього Різдвяного свята.

 Гуртківці вокального ансамблю «Росинка» (керівник – О.Лукіянець) Гусятинського ЦКіД  та вихованці  театрального колективу «Сузір’я» (студенти Гусятинського коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя), керівник Л. Кобилянська, вітали гусятинців Різдвяними колядками, віншуваннями та славили новонароджене Дитятко Ісуса, засвідчивши цим самим свою любов і повагу до християнської віри.

 

Святковий грудень

      Надзвичайно плідним виявився грудень.  Яскраві театральні дійства, тематичні заходи в яких взяли участь сотні людей, дарували багато позитиву та святкового настрою жителям громади.

      12 грудня, у переддень свята Андрія Первозванного, в залі Гусятинського центру культури і дозвілля відбулись “Андріївські вечорниці”. Режисер Людмила Кобилянська

  16 грудня на сцені Центру культури і дозвілля відбулось  театралізоване дійство “Ходить світом Миколай, або Хто врятував Фантазію”. Режисер Подуст Наталія

Уже традиційно 18 грудня в приміщенні Центру культури і дозвілля в рамках співпраці ГО Надзбручанський край і ЗРГО ЗУРЦ за участі наших діток і дорослих проходить традиційне дійство “Майстерня св.Миколая”. Дякуємо за співпрацю працівникам Центру дитячої та юнацької творчості , Центру культури і дозвілля, усім діткам із Гусятина, Вільхівчика та Суходолу. За гарні старання усі отримали солодкі гостинці від Миколая

Творча майстерня

        В рамках співпраці із програмою “ДОБРЕ” у Гусятині запрацювала “Творча майстерня”.  Знаходиться вона у приміщенні Гусятинського центру дитячої та юнацької творчості.  Завдяки діяльності ГО “Надзбручанський край” закуплено сучасне обладнання на суму 130 тис. грн. Навчатись працювати на станках зможуть школярі, студенти та дорослі.

Об`єднуємо зусилля заради спільної справи

     В рамках співпраці із програмою “ДОБРЕ” до нас вдруге завітав голова правління спілки зеленого туризму в Україні Володимир Васільєв. Сьогодні ми здійснили спільний об`їзд зелених садиб та готелів, які вже працюють на ринку даних послуг, або хочуть розпочати свій сімейний бізнес. В кожній із садиб проаналізовано усі переваги та недоліки, надані рекомендації щодо подальшої роботи закладів.

   Господарі налаштовані на тісну співпрацю між собою та мають надію на підтримку зі сторони влади.  Оскільки у нас є усі чинники для успішного розвитку сільського зеленого туризму, особливо оздоровчого спрямування, наступним кроком повинно бути створення ініціативної групи із представників усієї сфери обслуговування, власників садиб, влади, керівників оздоровчих закладів, які займуться написанням інвестиційних проектів та просуванням Гусятинського туристичного продукту на вітчизняному та міжнародному ринках.

P1050650

   Особливо приємно, що сьогодні  готель “Елеганс” став першим закладом у Гусятині, який отримав сертифікат “Життя в стилі ЕКО”. Тобто гості готелю можуть розраховувати на проживання у номерах, де прибирання, прання та готування їжі здійснюються із використанням безпечних  засобів та мінімальною шкодою для довкілля.

Ще одна “солодка” локація може з’явитись у Гусятині

     Цікава ідея, яка зародилась у місцевого пасічника Анатолія Тимофєєва , переросла у перспективний бізнес. Нещодавно  створено об’єднання пасічників Гусятинщини та обслуговуючий сільськогосподарський кооператив “Медобори”.

Логотип СОК Медобори

   Засновниками розроблено логотипи, торгову марку, етикетки. В рамках державної програми підтримки кооперації  закуплено медогонки, сушки та інше обладнання. Розпочато роботи із облаштування приміщення для фасування готової продукції. Для функціонування кооперативу виділено земельну ділянку над р. Збруч.  Завданням буде створення і розвиток інфраструктури, необхідної для провадження господарської та іншої діяльності Кооперативу з метою зростання матеріального та соціального добробуту його членів та задоволення потреб у послугах. Планується виробляти та реалізовувати цілий ряд продукції, проводити семінари та навчання, надавати послуги із відпочинку та оздоровлення.  Так що з’явиться ще одне місце, де буде варто зупинитись як подорожуючим так мешканцям громади.

Цілющі фонтани здоров’я, або унікальні властивості Гусятинських мінеральних вод.

      Гусятин  володіє величезними запасами мінеральної води із унікальними лікувальними властивостями, рекреаційним потенціалом природного заповідника „Медобори”, річки Збруч та величезним історичним спадком.

     Дослідженнями  Одеського інституту курортології встановлено, що мінеральна вода “Новозбручанська” за окремими показниками перевищує по лікувальних властивостях воду  відомого курорту Трускавець. Запаси мінеральної води типу “Нафтуся” Подільського регіону в межах найбільш перспективної долини річки Збруч сягають 190 тис.куб.м/добу. Ця територія охоплює південно-східну частину Тернопільської області та південно-західну Хмельницької області.

“Новозбручанська” вода позитивно впливає на функцію нирок, сприяє виведенню азотних шлаків, кальцію, натрію, калію, хлоридів і пошкоджених білків. Корисно впливає мінеральна вода і на роботу печінки: посилює жовчо-видільну функцію, знижує вміст холестерину, а також, за висновками спеціалістів, здатна виводити радіонукліди.

Саме тому створення КП «Гусятинська бальнеологічна лікарня» стало своєчасним та перспективним кроком у розвитку рекреаційної сфери Гусятинської громади. Діяльність лікарні буде здійснюватись на базі використання слабомінералізованої води з високим вмістом органічних речовин типу “Нафтуся” і ропи високої мінералізації типу “Друскіненкай” під назвою “Гусятинська”.

На даний час закуплене сучасне обладнання, облаштовані номери різних категорій.

Уже надаються :

 • Гідромасаж
 • Душ Шарко
 • Пресотерапія
 • Електрофорез
 • Магнітотерапія
 • Ультразвукова терапія
 • Лазаротерапія
 • Вакуумний масаж
 • Інгаляції
 • Грязелікування
 • Озокеритолікування
 • Електрокардіографія
 • Hitop-терапія

На кожній із даних послуг ми зупинимось у наступних статтях.